Sestra sympatie 2016 přijala gratulace od ministra obrany

novinky

2. 3. 2017 | Praha

Sestra sympatie 2016 přijala gratulace od ministra obrany

Když se 2. března na facebookovém profilu ministra obrany Martina Stropnického objevila zpráva o jeho setkání s vítězkou soutěže Sestra Sympatie 2016 Sabinou Beránkovou, zdravotní sestřičkou z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, stalo se přesně to, co organizátoři soutěže SeSy a plesu „Sestry na sál“ od akce očekávají: Zviditelnění této zdravotnické profese, příležitost k vyzdvižení její důležitosti a nezastupitelnosti, jak také potvrzují reakce návštěvníků pod příspěvkem.

O výhře Sabiny Beránkové se pan ministr dozvěděl z médií a zpráva ho zaujala, neboť v její osobě se rezort zdravotnictví prolíná s rezortem ministerstva obrany. Navíc se naše vítězka netají se svými plány vstoupit po dokončení studia oboru všeobecná sestra na 2. lékařské fakultě UK do Armády České republiky. Práce ve vojenské nemocnici byla jejím snem a v budoucnu počítá i s vojenskou misí v zahraničí právě v roli zdravotní sestry.

Pan ministr okamžitě projevil přání se s nejsympatičtější sestřičkou roku 2016 setkat a osobně jí popřát. Vyjádřil radost z jejího úspěchu, neboť ho považuje i za ocenění práce celé Ústřední vojenské nemocnice. Vojenská nemocnice v pražských Střešovicích nedávno získala v hodnocení pacientů ocenění „Nemocnice roku“.

Přinášíme Vám pár fotografií z tohoto milého setkání.

Sabina Beránková přijímá gratulace k vítězství v soutěži, která se snaží přispět ke zvýšení společenské prestiže tohoto povolání

Sabina Beránková, Sestra sympatie 2016, a ministr obrany Martin Stropnický