11. reprezentační ples sester

novinky

25. 2. 2023 | Praha

Ples
Sestry roztančily Žofín

Bylo po půl osmé večer, rozzářený pražský palác Žofín plul nad Vltavou jako svítící lampión a slavnostní fanfáry zavelely: Sestry na sál! Pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR a Magistrátu hlavního města Prahy se zde konal již 11. ročník reprezentačního plesu českých zdravotních sester.

Sestry i jejich hosté si užívali taneční parket i program v obou sálech zaplněných téměř do posledního místečka – po covidové přestávce se všichni chtěli setkat s přáteli a potěšit se slavnostní akcí, která se stala poděkováním za jejich náročnou a zodpovědnou práci

Tanec až do rána

Kromě noblesního lesku byl ples již tradičně skvělou zábavou. Přispěli k tomu i moderátoři –Petr Rychlý, který svým šarmem a vtipem (a zpěvem!) dodal večeru patřičné grády, a „srdcař“Vojta Bernatský, který neodmyslitelně patří k soutěži Sestra sympatie, jejíž volba je vždy zlatým hřebem plesu.

Prakticky po celý večer se něco dělo, bavil se i ten, kdo tanci příliš neholduje. Na nudu nezbyla ani chvilka – losovaly se bohaté ceny nejenom v tombole, ale i při hlasování v soutěži Sestra sympatie plesu. Luxusní i užitečné dárky (bylo jich celkem 85!, takže šance na výhru byla opravdu velká) včetně množství dárkových košů poskytli nejen stříbrní partneři plesu Dr. Max – Česká lékárna holding, a.s., a Přerost a Švorc auto, ale i další společnosti, jako například Cadenza, EUC, Satum či Inlab. Hlavní cenou bylo dámské horské kolo Author Impulse, druhou víkendové zapůjčení elektrického auta Škoda Enyaq iV, třetí šťastlivkyně si odnesla poukaz na oblečení prestižní značky Steilmann.

Po hudbě k tanci zahrál od půlnoci takéMichal Hrůzase svojí Kapelou Hrůzy, a kdo ještě mohl, tančil a zpíval s nimi známé hity skoro až do rána.

Slavné tváře v sále i v porotě

K význačným VIP hostům plesu, pořádaným agenturou We Make Media v spolupráci s Českou asociací sester, patřily špičky české medicíny, zdravotnictví i sportu. Byl mezi nimi napříkladprof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.,prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., primátor Hlavního města Prahydoc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., náměstek ministra zdravotnictvíMgr. Jakub Dvořáček, ředitel FN MotolIng. Miloslav Ludvík,prezidentka ČASPhDr. Martina Šochmanová, MBA, a další známé osobnosti.
Ty tvořily také porotu, která jako vyvrcholení večera vybrala z jedenácti finalistek tři vítězky tradiční soutěže Sestra sympatie, tentokrát za rok 2022, jež letos proběhla již podvanácté.

Volba Sestry sympatie

Třetí místo získalaMgr.Jana Hlaváčováz Domažlické nemocnice, jako druhá se umístilaNikola Uhrováz Nemocnice Břeclav a vítězství, tedy titul Sestra sympatie 2022, patříMgr.Kateřině Petulovéz FN Olomouc. Přímo na místě mohli hosté zvolit také Sestru sympatie plesu, kterou se stalaMartina Kravarikováz FN Motol.

„Jejich“ nemocnice na ně mohou být opravdu hrdé, protože ve svých krátkých vystoupeních předvedly hluboký vztah ke svému povolání, ale i osobní šarm: tato soutěž je totiž především o vnitřní kráse, dobrém srdci a kouzlu osobnosti – prostě o skutečné sympatii.

Na oceněné sestřičky čekaly zajímavé a hodnotné ceny, jako například bohatě naplněné dárkové koše, vouchery na oblečení či poukazy na vzdělávání, balíčky luxusní kosmetiky, šperky značky Fabos a mnoho dalšího. Jako hlavní cenu si vítězka odnesla klíče od vozu Škoda Scala, který byl na plese vystaven a všichni účastníci jej zde mohli obdivovat. Klíče vítězce předal sám jednatel společnosti Přerost a Švorc auto pan Libor Přerost. Vůz je jí zapůjčen na 242 dní.

***

Letos jste se na ples Sestry na sál! nedostali? Škoda, byl opravdu nádherný. Nezoufejte ale, za rok to můžete napravit a prožít nádherný večer plný lesku i přátelské atmosféry. Save the date a zapište si do kalendáře 8. březen 2024. To se na Žofíně setkáme znovu.

Vítězka soutěže Sestra sympatie Mgr. Kateřina Petulová z FN Olomouc. Cenu jí předali Sestra sympatie za rok 2020/2021 Mgr. Marcela Tomanová, náměstek ministra zdravotnictví Mgr. Jakub Dvořáček a organizátorka soutěže MUDr. Ivana Kaderková.

Vítězka soutěže Sestra sympatie Mgr. Kateřina Petulová z FN Olomouc. Cenu jí předali Sestra sympatie za rok 2020/2021 Mgr. Marcela Tomanová, náměstek ministra zdravotnictví Mgr. Jakub Dvořáček a organizátorka soutěže MUDr. Ivana Kaderková.